Вперше двоє українців, батько з сином, стали чемпіонами з пауерліфтингу. Днями в Китаї відбувся чемпіонат світу з цього виду спорту. У змаганнях брали участь спортсмени з 13 країн. До збірної України ввійшли і дворазові чемпіони світу з Луцька, Анатолій та Вадим Гречко. Повідомляє ТРК «Аверс».

За словами спортсменів, переліт всієї збірної України з пауерліфтингу до Пекіну був нелегким. Вони не швидко звикнули до п’ятигодинного зміщення в часі. Через такі незручності та хвилювання спортсмени втратили навіть по декілька кілограм. Чемпіонат світу з пауерліфтингу для них та тренера став тріумфальним. За результатами змагань Україна посіла перше загальнокомандне місце серед жінок та чоловіків у триборстві та у жимі лежачи. З приводу успішного виступу українців та двох спортсменів з Волині Анатолія і Вадима Гречків в управлінні молоді і спорту відбулася прес-конференція. Тренував спортсменів заслужений тренер України Олег Хом’як.

«Навіть Анатолій не знав на яку вагу він іде. Він вийшов, витягнув штангу, і потім коли вже весь зал взірвався аплодисментами, коли тренери підбігли підняли Анатолія на руки, росіяни не могли зрозуміти що відбувається, як це з третьог місця Анатолій став першим», - розповів Олег Хом’як.

Анатолій успішно відпрацював 9 спроб. В жимі лежачи він став бронзовим призером, та абсолютним переможцем чемпіонату світу серед ветеранів. В становій тязі підняв 252 кілограми. Син Анатолія Вадим Гречко виступав днем раніше, без екіперування він зумів підійняти в становій тязі 230 кілограм.

В загальному складі збірної України змагалося 15 спортсменів. Жоден з них не залишився без медалей. До України привезено 30 відзнак, шість з яких належить Волинським пауерліфтерам.